Szafka nocna – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Dla wielu osób szafka nocna to niezbędne wyposażenie sypialni. Nie można się temu dziwić. Szafka przy łóżku to praktyczne i wygodne rozwiązanie. Można na niej postawić lampkę nocną, budzik, telefon czy książkę po wieczornej lekturze. Na rynku wybór szafek nocny jest bardzo szeroki. Warto zatem wiedzieć co wziąć pod uwagę przy jej wyborze.

Szafka nocna – praktyczne rozwiązanie


Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Oprócz łóżka w sypialni zwykle znajduje się również komoda, szafa na ubrania oraz toaletka. Jednak, aby sypialnia była naprawdę funkcjonalna i praktyczna, to koniecznie musi znaleźć się w niej szafka nocna.

Wysokość szafki nocnej


Wybór szafki nocnej nie jest wcale taki łatwy, jak mogłoby się to wydawać. Przede wszystkim uwagę zwrócić należy na jej wysokość. Aby korzystanie z szafki było wygodne, powinna mieć ona taką samą wysokość na łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu wygodnie można będzie sięgać po każdy przedmiot leżący na szafce. Jeśli łóżko nie ma standardowych wymiarów i trudno jest do niego dopasować szafkę, to idealnym rozwiązaniem będą szafki nocne na wymiar.

Szafka nocna a pozostałe meble w sypialni


Kupując lub zamawiając szafkę nocną, pamiętać trzeba, aby ta pasowała do pozostałych mebli w sypialni. Przede wszystkim wykonana powinna być z tych samych materiałów. Kolorystyka także powinna być taka sama. Istotne jest bowiem, aby cała aranżacja sypialni utrzymana była w tym samym stylu. Dzięki temu w sypialni panować będzie wyjątkowy klimat i odpowiednia atmosfera.