Do sklepu z fotelami powinien udać się każdy – stawką jest zdrowie!

Sklep z fotelami potrafi bardzo trafnie doradzić przy wyborze najlepszego fotela – czy jest to fotel ergonomiczny, gamingowy, czy może wygodny fotel nazywany często „president”?

Wygodne fotele, w sam raz do popołudniowego relaksu

Wygodne fotele obszyte są miłym w dotyku materiałem, są miękkie i aż chce się w nich spać – to doskonały sposób na spędzenie leniwego popołudnia. Niektóre z nich obszyte są prawdziwą skórą, choć większość modeli stworzona jest z ekologicznej skóry, która również jest bardzo przyjemna.

Fotele komputerowe (gamingowe)

W sklepie z fotelami można w ostatnich latach znaleźć coraz więcej foteli gamingowych. To modele wzorowane na fotelach samochodów wyścigowych, oferujących doskonałe trzymanie boczne i wąskie, otulające siedzisko. Początkowo wzięło się to z sezonowej mody, jednak dzisiaj każdy fotel dla gracza projektowany jest z zachowaniem zasad ergonomii. To bardzo dobra informacja dla kręgosłupa – może on w końcu odetchnąć po latach spędzonych na niezdrowych oparciach z marketów!

Sklep z fotelami

Fotele ergonomiczne

Fotele ergonomiczne mogą być regulowane na wiele sposobów, wszystko po to, aby dopasować je w jak najlepszym stopniu do siedzącej na nim osoby. Dobrze sprawdzają się podczas pracy z domu (home office), ponieważ nie nadwyrężają pleców tak bardzo, jak typowy fotel lub krzesło. Są opracowane na bazie wielomiesięcznych badań nad postawą użytkowników. Niektóre z nich automatycznie dostosowują opór do wagi użytkownika. Część z nich ma regulowany zagłówek i podłokietniki regulowane nie tylko w płaszczyźnie góra-dół, lecz także do przodu, do tyłu, oraz na boki, a nawet… na ukos!