Czym wyróżniają się fronty kuchenne z płyty drewnopodobnej?

Z roku na rok wysokiej jakości fronty kuchenne (np. te wykonane z płyty MDF) zdobywają coraz większą popularność, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że ten rewelacyjny materiał powstaje tak naprawdę z wyniku sprasowania drewna mieszanego ze specjalnymi związkami organicznymi.

Dlaczego warto?

Fronty do szafek kuchennych z płyt drewnopodobnych, mogą pochwalić się szeroką paletą dostępnych barw i deseni. Oryginalne fronty szafek kuchennych bardzo często pokryte są folią PVC. Pamiętać należy jednak o tym, że fronty tego typu charakteryzują się mniejszą odpornością na wysokie temperatury. Zdecydowanie lepszym wyborem są fronty kuchenne, które zabezpieczone są specjalnym lakierem. Fronty do szafek kuchennych po lakierowaniu są niestety podatne na zarysowania i nieprzyjemne dla oka odpryski.

Jakie fronty wybrać?

Dla wielu osób ciekawą propozycją mogą okazać się fronty fornirowane ze specjalnej płyty wiórowej, które dodatkowo okryte są dodatkowym fornirem. Dzięki specjalnej warstwie naturalnego drewna fronty szafek kuchennych prezentują się bardzo okazale. Na rynku dostępne są fronty z matowymi albo połyskowymi powierzchniami, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Największą zaletą frontów z płyt drewnopodobnych jest oczywiście ich powtarzalna struktura. W przypadku naturalnego drewna bardzo trudno jest uzyskać identyczne fronty do szafek kuchennych. Jeżeli chodzi o wady, to największym minusem jest zdecydowanie mniejsza wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.