Nowoczesne rozwiązania wnętrzarskie

Współcześnie budowane mieszkania mają układ oraz metraż inny niż jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Jednocześnie również sprzęty, jakich używamy, często zupełnie nie przypominają tych, jakie były stosowane jeszcze np. 20-cia lat temu. Wszystko to wymusza na nas stosowanie nowatorskich rozwiązań podczas urządzania domu.

Nowoczesne półki wiszące do salonu

Półki wiszące (np. takie) to jeden z ciekawszych pomysłów na urządzenie małej powierzchni mieszkalnej. Rozwiązanie to ma kilka plusów. Jednym z nich jest nietuzinkowy wygląd, który z pewnością zaskoczy naszych gości. Wygląd to jednak nie wszystko jak powszechnie wiadomo. Półki wiszące pozwalają nam na dobór ich ilości zależnie od potrzeb. Dla przykładu regał z książkami, jeśli już go zakupimy, zajmuje tyle samo miejsca, niezależnie od tego ile książek posiadamy. Półki na książki wiszące natomiast, mogą się do nas dopasować.

Montowane są one na zasadzie „modułowej”. Najwyższa półka jest mocowana do sufitu za pomocą zaczepów. Każda kolejna półka jest z kolei mocowana do półki, która znajduje się nad nią. Dzięki temu możemy je swobodnie dokładać lub ściągać.

Półka wisząca, a robot sprzątający

Coraz więcej gospodarstw domowych posiada automatyczne roboty sprzątające. Jeśli jednak mają one być skuteczne, mieszkanie musi spełniać pewne wymogi. Najlepiej jest, aby na podłogach było jak najmniej poustawianych rzeczy — w tym mebli. Pod półką wiszącą robot bez problemu przejedzie i wyczyści wszystko. Z regałem może być nieco więcej problemu.wykorzystany: