Jak wybrać fotel wiszący?

Fotel wiszący może kojarzyć się tylko z odpoczynkiem i relaksem. Postawiony w pokoju dziennym pozwala odpocząć, poczytać książkę, czy obejrzeć telewizję. Jak wybrać fotel wiszący?

Fotel wiszący z sufitu


Fotel wiszący z sufitu nie będzie nadawał się do każdego mieszkania. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy sufit poradzi sobie z utrzymaniem takiego obciążenia. Sufity podwieszane nie są najlepszą powierzchnia do zamontowania fotela wiszącego.

Fotel wiszący z sufitu może mieć bardzo nowoczesny design przezroczystej kuli lub klasyczny wygląd małego hamaka, czy wiklinowego kosza. Wygląd fotela na pewno uda się dopasować do wystroju wnętrza.

Fotel na stelażu


Wiszący fotel do pokoju, który jest zamontowany na stelażu nie wymaga od nas żadnej pracy. Stelaż, na którym jest fotel jest stabilny i nie trzeba go w żaden sposób przymocowywać. Kupujemy fotel, ustawiamy w dogodnym miejscu i już można odpoczywać.

Wadą wiszącego fotela na stelażu jest ilość miejsca, która jest potrzebna. Fotel wiszący z sufitu zajmuje dużo mniej miejsca. Jego zaletą jest to, że jest mobilny. W zależności od miejsca, w którym chcemy odpoczywać możemy stawić fotel w salonie, sypialni, czy pokoju dziecinnym. Fotel na stelażu sprawdzi się również na tarasie, czy w ogrodzie.Wiszący fotel do pokoju można znaleźć w bardzo różnych wzorach i fasonach. Trzeba jednak się zastanowić, jaki model będzie spójny z wystrojem mieszkania.