Jak wybrać biurko dla ucznia?

Dla wielu rodziców nie jest to łatwe pytanie, ponieważ istnieje szeroka gama produktów. Niektórzy skupiają się na cenie i wymiarach, które z pewnością są kluczowymi kryteriami, ale nie jedynymi, które mają znaczenie. Należy również zwrócić uwagę na materiał i funkcjonalność, tak aby dziecko zawsze miało pod ręką wszystko, co jest mu potrzebne do nauki. Poniżej szczegółowo opisujemy, jak wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki i wybrać naprawdę dobre biurko.

Jaki rodzaj biurka wybrać dla dziecka w wieku szkolnym?

Wybierając biurko dla dziecka w wieku szkolnym, należy pamiętać, że nie jest ono tylko elementem wystroju pokoju dziecięcego. Dla każdego ucznia jest to niezbędny mebel, przy którym powinno być przede wszystkim wygodnie odrabiać lekcje. W sklepie sfmeble można znaleźć ogromną liczbę modeli biurek. Wszystkie mają różne funkcje, a niektóre z nich można nawet regulować pod względem wielkości. Przyjrzyjmy się im szczegółowo.

Kompaktowe biurko

Tradycyjnie mebel ten ma kształt prostokąta. Często takie biurko dla ucznia jest wyposażone w niewielką liczbę szuflad po jednej stronie. Jest to model minimalistyczny i wygodny, dlatego wielu rodziców bez wahania go kupuje. Na takim biurku można wygodnie odrabiać lekcje, przechowywać wszystkie przybory szkolne, a nawet zamontować na blacie monitor lub laptop.

biurko w pokoju

Biurko tandemowe dla dwóch uczniów

Jeśli masz dwoje dzieci w wieku szkolnym, możesz wybrać modele tandemowe specjalnie dla nich. Zazwyczaj biurka tandemowe mają większy blat i więcej szuflad z półkami, które można umieścić po obu stronach. Należy jednak zastanowić się, czy ten dość duży przedmiot zmieści się w pokoju dziecka. Należy również pamiętać, że oświetlenie powinno być zaprojektowane dla dwóch stanowisk pracy jednocześnie.

Biurko na komputer osobisty

Jeśli dziecko uczęszcza do gimnazjum lub szkoły średniej, warto pomyśleć o kupnie biurka pod komputer. Co prawda, większość z nich nie ma dodatkowej przegródki do pisania lub czytania. Zaletą tych modeli jest to, że są one podzielone na obszary funkcjonalne: półka na klawiaturę, stojak na jednostkę systemową itp.