Dlaczego warto posiadać szafkę pod telewizor?

Salon to takie miejsce w domu, w którym spotykają się ze sobą członkowie rodziny. Zazwyczaj spędza się tam czas na relaksie w pojedynkę czy z paczką znajomych Jednak głównym punktem skupienia domatorów będzie w tym miejscu telewizor. Istnieją dwie możliwości zaopatrzenia salony w taki sprzęt. Jednym z nich będzie uchwyt montażowy a drugim szafka RTV.

Dlaczego warto posiadać szafkę zamiast uchwytu?

szafka rtvMontaż specjalnego uchwytu to tak na prawdę nie lada wyzwanie. Do montażu takiego przyrządku potrzeba wiertarki z dobrym wiertłem. Samo wiercenie nie należy to zadań wymagających zaangażowania intelektualnego. Są jednak pewne kwestie, które mogą stworzyć pewne komplikacje.

Pierwszą z nich będzie przewód elektrycznie na który można trafić podczas wiercenia. Niestety, przewiercenie kabla może zakończyć się nawet wizytą w szpitalu. Jeśli wiertarka nie ma zabezpieczenia, w ów czas użytkownik może zostać porażony prądem. Dodatkowo kabla w ścianie nie można już załątać. Należy rozkłuć ścianę i połączyć 2 przewody za pomocą puszki elektrycznej. Jednak nie warto robić tego samemu a zlecić to elektrykowi. Druga rzecz, któa może się przytrafić to ściana, na której ma mieć miejsce montaż. Jeśli to cienka ścianka działowa, wiercenie będzie równie karkołomne.

W przypadku rozwiązania jakim jest szafka pod telewizor, nie ma znaczenia czy postawiona będzie pod ścianą działową czy pod ścianą nośną. Użytkownika ogranicza tutaj jedynie rozmiar i kolor szafki jak i rozkład pomieszczenia. Znalezienie dobrej oferty nie jest problemem, wystarczy zobaczyć tutaj: https://www.sfmeble.pl/c/szafki-rtv-do-salonu szafki pod telewizor mogą być elegancjie i pasować do każdego wystroju.

Rodzaje szafek

Można wyróżnić tutaj głownie dwa rodzaje. Szafki stojące oraz podwieszane. Te pierwsze to klasycznie znane szafki, któe wystarczy złożyc i postawić na nich swój sprzet. Natomiast szafka pod telewizor, któa jest podwieszana jest mocowana do ściany. Przy wierceniu warto więc upewnić się gdzie biegną przewody i czy ściana jest odpowiednia. Można to zrobić za pomocą detektorów kabli. Szafka po montażu sprawia jak by lewitowała w powietrzu, unosząc się nad podłogą. Świetnym dodatkiem do aranżacji będzie tutaj dodatkowe oświetlenie diodami led, które wprowadzą w salonie przyjemny klimat.

Jeśli chodzi o szafki stojące, również można tu zamontować oświetlenie jednak efekt będzie mniej wyrazisty. Mimo wszystko pozostają one funkcjonalne i istnieje ich wiele wariantów. Mowa tu o wersjach z barkiem czy przeszkleniami i dodatkowymi półkami, na których można umieścić konsolę czy nagłośnienie. Również sama szfka pod telewizor może służyć jako miejsce dla soundbara podczas gdy sam telewizor zostanie podwieszony wyżej.