Jak wybrać stolik kawowy?

Stolik kawowy to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego salonu. Trudno sobie bowiem wyobrazić przyjmowanie gości czy też kompletną aranżację bez takiego dodatku. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób powinno się taki stolik wybierać. Na jakie jego cechy trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jaka wielkość stolika kawowego?

Podstawową sprawą, jeśli chodzi o wybieranie stolika kameowego, jest oczywiście to, jaka powinna być jego wielkość. Rzecz jasna nie ma w tym wypadku jednej uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak wiele miejsca ma się w salonie. Przyjmuje się jednak, że stolik kawowy nie powinien być zbyt duży i przyjmować rozmiaru klasycznego stołu. Zdecydowanie najlepiej wybierać taki, który będzie miał średnicę około 50 centymetrów.

Z jakiego materiału powinien być wykonany stolik kawowy?

Kolejną krytycznie ważną sprawą jest to, z czego dany stolik powinien być zrobiony. W tym wypadku jak się okazuje, wybór jest naprawdę spory, ponieważ bez trudu na rynku znaleźć można stoliki kawowe metalowe (zobacz takie), jak i klasyczne drewniane. Często spotykaną wersją jest także model szklany. Czym się one charakteryzują?
Stolik drewniany to prawdziwa klasyka, która pasować będzie w praktycznie każdym pomieszczeniu. Jeśli jednak ktoś chciałby model nieco bardziej minimalistyczny, który sprawdzi się rewelacyjnie w nowoczesnych wnętrzach, w takim wypadku z całą pewnością polecany będzie stolik kawowy metalowy. Dodatkowo takie stoliki często występują w wersji ze szklanym blatem, co jeszcze lepiej wpływa na ich piękny i charakterystyczny wygląd.