Gdzie postawić sofę z weluru?

Welur to tkanina, która przyciąga spojrzenia. Z pewnością należy ona do najciekawszych materiałów obiciowych. Welur jest miękki w dotyku, ładnie wygląda i ma delikatny połysk. To wszystko sprawia, że sofa nim obita prezentuje się wyjątkowo. Gdzie można ją postawić, by cieszyć się jej wyglądem?

Blisko okna

Sofy welurowe najczęściej mają delikatny połysk. Jest to jedna z cech charakterystycznych tej tkaniny, więc warto ją wydobyć i podkreślić. By to zrobić, najlepiej jest po prostu ustawić kanapę w takim miejscu, by oświetlało ją światło dzienne. Świetnie sprawdzają się więc wszelkie lokalizacje w pobliżu dobrze doświetlonych okien. Dzięki nim stylowa sofa z weluru będzie mogła błyszczeć bez przeszkód.

Lampy

By podkreślić błysk weluru, można też zadbać o sztuczne oświetlenie. Jednym ze sposobów jest montaż kinkietów i lamp w bezpośrednim sąsiedztwie sofy. Ich światło powinno być skierowane tak, by padało na tapicerkę, ale równocześnie nie powinno oślepiać siedzących na kanapie osób. Dobrze jest więc zdecydować się na oświetlenie punktowe np. w formie ledów zamontowanych na niższej wysokości niż głowy siedzących na sofie osób. To modne rozwiązanie, które pozwala na pogodzenie ze sobą ekspozycji materiału i komfortu użytkowników.

Naprzeciwko telewizora

Stylowa sofa z weluru powinna stanąć naprzeciw telewizora. To zwykle najczęściej wybierane miejsce na kanapę. W większości mieszkań ustawia się ją po prostu w taki sposób, by można było swobodnie oglądać z niej telewizję. Warto jednak zadbać, by do sofy dopasować odpowiedni stolik kawowy, który podkreśli jej urodę i styl. Dobrze, jeśli jest on dopasowany do niej estetycznie i razem tworzą spójny zestaw.