Natura w mieszkaniu

Styl skandynawski już od kilku sezonów gości w naszych domach i nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić. Nie ma się czemu dziwić. Nasze niewielkie przeważnie mieszkania świetnie wyglądają w białej, pełnej słońca i natury skandynawskiej odsłonie. Czym się charakteryzuje styl skandynawski poza dużą ilością bieli w mieszkaniu?

Biel, słońce i natura a mebli styl


Salon urządzony w stylu skandynawskim będzie charakteryzował się stonowanymi barwami. Biel, szarość w połączeniu z czarnymi akcentami to bardzo eleganckie wnętrza. Chcąc uzyskać wrażenie przytulnego wnętrza Skandynawowie wprowadzili do swoich mieszkań naturalne materiały.

Drewno, bardzo często na podłodze, w postaci desek w naturalnym odcieniu lub pobielone, jest jednym z podstawowych elementów stylu skandynawskiego. Naturalne materiału, takie jak bawełna, len, czy juta idealnie sprawdzają się w roli dodatków. Ciepły, koc o grubym splocie niedbale rzucony na kanapę, czy osłonki na doniczki z kwiatami z juty to klasyczne dekoracje mieszkania w stylu skandynawskim.

Ważne jest światło


Salon urządzony w stylu skandynawskim musi mieć dużo światła. Okna, na których nie ma firan, ani zasłon pozwalają wpuścić dużo promieni słonecznych. Ważne jest również sztuczne światło, które ociepla atmosferę domu. Skandynawowie lubią również świece, które wprowadzają do mieszkania przytulny nastrój.

Mimo, iż w skandynawskich mieszkaniach dominuje kolor biały mieszkania są przytulne i gościnne.