Jaką szafkę na buty do przedpokoju wybrać?

W przedpokoju zazwyczaj stoi szafa i szafka na buty. Są to dla obowiązkowe meble, dzięki którym w tym pomieszczeniu panuje porządek. Niestety wiele przedpokojów jest wąskich i długich i ciężko w nich ustawić odpowiednie meble. Na szczęście producenci mebli wyszli naprzeciw tym wymaganiom i na rynku dostępne są różnego rodzaju szafy i szafki na buty.

Jaką szafkę na buty wybrać do wąskiego przedpokoju?


Wąski przedpokój nie musi wcale oznaczać braku mebli. Można kupić nowoczesną szafę oraz wąską szafkę na buty. Jeśli rodzina jest duża, to najlepszym wyborem jest szafka na buty z siedziskiem 80 cm i wysoka na przynajmniej półtora metra. Wówczas na pewno zmieszczą się w niej wszystkie pary butów używane na co dzień przez domowników. W wąskim i długim korytarzu można postawić wąską szafkę o głębokości niecałych 30 centymetrów. Taka szafka nie zabierze dużo przestrzeni, a spełni swoje zadanie. Oczywiście można postawić obok siebie dwie takie szafki i wówczas pomieszczą one wszystkie buty, nie tylko te używane na co dzień. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zyskać miejsce w garderobie lub w szafie w sypialni.

Wybierając szafkę na buty należy przede wszystkim sprawdzić dokładnie jej wymiary, aby nie była zbyt szeroka. Istotną rzeczą jest także sprawdzenie z jakich materiałów została wykonana. Warto kupić szafkę od dobrego producenta, dzięki temu zyskuje się pewność, że będzie ona trwała i solidna. Blat szafki może stanowić świetne miejsce na ramki ze zdjęciami lub inne rodzinne gadżety, które urozmaicą i ocieplą pomieszczenie.