Wygodne systemy drzwi przesuwnych

System drzwi przesuwnych pozwala na niestandardowe otwieranie drzwi do domu poprzez przesuwanie ich w bok zamiast tradycyjnego ruchu przód – tył.

Montaż takiego rodzaju drzwi szczególnie sprawdzi się w mieszkaniach o nowoczesnym wystroju, dodając im klasy i stylu.

Łatwe i wygodne rozwiązanie do małych mieszkań

elementy systemu drzwi przesuwnych

Systemy drzwi przesuwnych sprawdzą się szczególnie dobrze w niedużych pomieszczeniach, w których tradycyjnie otwierane drzwi są niemożliwe do zamontowania lub powodują utrudnienia w opuszczaniu pomieszczenia.

Dzięki montażowi systemu drzwi przesuwnych możliwe jest założenie drzwi na przykład w bardzo ciasnych garderobach czy w wąskich pokojach, w których montaż tradycyjnych drzwi mógłby utrudnić ustawienie mebli.

Jest to również idealne rozwiązanie do biur, gdzie pomieszczenia są niewielkie i takie rozwiązanie jest po prostu praktyczniejsze.

Dobór odpowiednich drzwi

Systemy do drzwi przesuwnych występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możliwe jest dobranie dogodnej opcji do każdego rodzaju wystroju. Choć ten rodzaj drzwi sprawdzi się idealnie w mieszkaniach o nowoczesnym, być może lekko skandynawskim wystroju – bez problemu można również kupić systemy do drzwi przesuwnych dostosowane wyglądem do mieszkań w innej stylizacji.

Długość prowadnic, w jakie jest wyposażony system do drzwi przesuwnych jest uzależniony w dużej mierze od szerokości otworu drzwiowego, w którym ma zostać zamontowany. W razie wątpliwości, warto zwrócić się o poradę do sklepu, w którym będzie dokonany zakup.