Na co zwrócić uwagę wybierając prowadnice do szuflad?

Szuflady są bardzo praktycznymi i użytecznymi meblami, dlatego też warto zadbać o to, aby pracowały sprawnie. Jeżeli chodzi o mechanizm działania nowoczesnych szuflad, to olbrzymią rolę odgrywają prowadnice.

Maksymalny udźwig

prowadnica do szuflady - Belmeb

Porządna prowadnica do szuflady musi zapewnić odpowiedni udźwig. Jak łatwo się domyślić do przechowywania cięższych przedmiotów należy wybrać mocniejsze prowadnice, które poruszać będą się sprawnie i lekko. Szczególną uwagę należy zachować w przypadku szerokich szuflad, które przy złych prowadnicach mogą niestety się wyginać i z biegiem czasu zniekształcać. Oryginalne szyny do szuflady należy dobierać do ich przeznaczenia. Najbezpieczniejszym wyborem są oryginalne prowadnice do szuflady, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Chińska prowadnica do szuflady co prawda jest bardzo tania, ale pod względem wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Jaki poziom wysuwu?

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest poziom wysuwu. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się częściowe i pełne wysuwy. Te drugie rozwiązanie jest mile widziane zwłaszcza przy dość płytkich szufladach. Częściowy wysuw wykorzystywany jest z kolei przy głębokich i szerokich szufladach. Największym atutem pełnego wysuwu jest oczywiście to, że bez problemu będzie można dostać się do tylnej części szuflady. Przy bardzo szerokich szufladach rzadko kiedy stosuje się pełny wysuw. Wynika to oczywiście z tego, że może on generować za duże obciążenie dla prowadnic.