Jak dobrze wybrać żyrandole?

Salon odgrywa dwie niezwykle istotne funkcje w domu. Jest miejscem, do którego przyjmujemy gości, gdzie organizujemy przyjęcia, zabawy. Salon to także miejsce wypoczynku dla mieszkańców. Wielokrotnie mamy problem, aby dopasować kompozycję pod wszelkie funkcje salonu. Kolejnym utrudnieniem jest dostosowanie wyglądu salonu do stylu, jaki nam się podoba. To wszystko powoduje, iż urządzenie salonu staje się nie lada wyzwaniem. Jakie więc żyrandole sprawdzą się w salonie?

Żyrandole tymczasowe

Doskonałym wyjściem są żyrandole tymczasowe. Za takie można przyjąć na przykład proste papierowe kule. Dzięki własnej małej cenie cieszą się dużą sławą. Bynajmniej nie musisz natomiast wieszać ich jedynie chwilowo. Jeśli kochasz minimalizm, taki żyrandol z pewnością odpowiednio sprawdzi się w twoim domu również na stałe. Zwykle kupuje się odmienny żyrandol do każdego pokoju. Nie jest to niewątpliwie zasadą. Możesz swobodnie eksperymentować z wyglądem. Takie same żyrandole w całym domu mogłyby być natomiast męczące.

Żyrandol do innowacyjnego salonu

Pomieszczenie zaaranżowane w stylu innowacyjnym ma być przede wszystkim praktyczne oraz dosyć minimalistyczne, więc w innowacyjnym salonie ozdobny żyrandol kryształowy może nie zdać egzaminu. Nowoczesne żyrandole mają proste formy, jakie doskonale zapisują się w te założenia. Do innowacyjnego salonu z pewnością pasować będzie także lampa o designerskim kształcie. Taki żyrandol na pewno będzie rzucał się w oczy, podkreślając atuty estetyczne pomieszczania.

żyrandole

Jaki żyrandol dobrać do tradycyjnego salonu?

Styl tradycyjny niezwykle wielokrotnie gości w polskich domach. Tradycyjny nie oznacza natomiast nudny! Zamiast szarych lub beżowych kanap wstaw granatowe, mocno pikowane meble, natomiast pomiędzy nimi postaw stolik o tradycyjnej formie. Do tego komin, no i lampy – najlepiej z materiałowymi abażurami, proste oraz doskonale dopasowujące do całej kompozycji. Pamiętaj, iż momentami mniej oznacza więcej. Nie wiesz, jaki żyrandol wybrać do niskiego salonu? Postaw na tradycyjne, utrzymujące się blisko stropu, eleganckie lampy.