Wieszak do szafy na spodnie – porządek w garderobie

Odzież dzielimy na wiele kategorii: swetry, bluzki z długim rękawem, koszule, spodnie. O ile trzy pierwsze rodzaje ubrań zwykle umieszczone są na wieszakach, o tyle spodnie z reguły składamy w kostkę i układamy na półkach. Mając w swojej kolekcji kilka ich typów, często mamy problem z rozróżnieniem konkretnych fasonów. Rozwiążemy go za pomocą wieszaków na spodnie.

Wieszaki na spodnie – rodzaje

Wieszak na spodnie może przybrać różną formę. Pierwsza to zwykły wieszak z przytwierdzonymi do jego końców klamerkami. Spodnie dopasowujemy do ich rozpiętości. Metalowe klamry ciasno obejmują materiał. Dzięki temu spodnie nie zsuwają się z wieszaka, a przeglądając poszczególne modele w szafie, widzimy je w całej okazałości.

Inny rodzaj wieszaka na spodnie to metalowy stelaż z kilkoma rurkami, zakończony u góry mocnym haczykiem (zobacz np. wieszak na spodnie z Belmeb). Możemy na nim zawiesić kilka par spodni.

Kiedy wieszak z klamerkami?

Wieszak do szafy na spodnie, który zakończony jest klamrami, nadaje się do odzieży podatnej na gniecenie. Letnich spodni uszytych z lnu nie trzeba będzie zatem prasować za każdym razem po wyjęciu z szafy.

Gdzie zatem sprawdzi się organizer na kilka par spodni? Przede wszystkim w szafach o małej objętości. Tak sprytny zakup pozwoli nam na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca w garderobie i utrzymanie w niej porządku.

Wieszaków do szafy na spodnie należy szukać w sklepach odzieżowych i hipermarketach.