Jak wybrać gustowne lustro dekoracyjne i gdzie je umieścić?

Lustro to element wyposażenia, który jest niezbędny w każdym domu. Warto jednak pamiętać, że jest to również interesująca dekoracja. Jak wybrać eleganckie lustro i gdzie je powiesić?

Jak wybrać odpowiednie lustro?

Lustra dekoracyjne (https://www.dutchhouse.pl/akcesoria/lustra) są bardzo różnorodne. Wybierając lustro do mieszkania należy pamiętać, by stylem dostosować je do wystroju wnętrza tylko wtedy nasze mieszkanie będzie gustowne i harmonijne.

Do mieszkania w stylu skandynawskim świetnie będzie pasowało lustro dekoracyjne w drewnianej ramie. Jasne drewno idealnie wpisuje się w niewielkie wnętrza, które optycznie powiększa. Warto również zwrócić uwagę na lustra w białych ramach. Jest to kwintesencja stylu skandynawskiego.

Do mieszkania, które urządzone jest w nowoczesnym stylu warto wybrać lustro bez ram. Frezowane elementy można ułożyć w dowolny kształt. Lustro w stylu glamour powinno mieć bogato zdobioną ramę, która od razu będzie przyciągała wzrok. Warto postawić na mocny kolor. Czarna, złota lub srebrna rama będzie wyglądała zjawiskowo.

Gdzie można umieścić lustro?

Lustra dekoracyjne nie muszą znajdować się wyłącznie w przedpokoju lub łazience. Warto również w innych pomieszczeniach powiesić lustra, które staną się ciekawą dekoracją.

Lustro w salonie będzie wyglądało pięknie, gdy zostanie umieszczone nad komodą. Warto również z boku umieścić kinkiety, które będą subtelnie oświetlały taflę szkła. Efekt „WOW” gwarantowany.

W niewielkim pokoju dziennym bardzo interesująco będzie wyglądało lustro dekoracyjne nad sofą. Koniecznie trzeba powiesić je poziomo, dzięki temu pokój będzie wydawał się dłuższy.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie okrągłych luster, których będzie w pokoju kilka. Warto pamiętać, że lustra nie muszą być identyczne. Koniecznie jednak muszą mieć wspólny element, dzięki temu będą tworzyły spójną kompozycję. Do takiego zestawu pasują lustra dekoracyjne, które wyglądają jak słoneczka. Promienie zrobione z metalu, szkiełek przypominających krople rosy czy kryształków będą niezwykle dekoracyjne. Salon z taką ozdobą zyska indywidualny charakter.