Jakie drapaki dla kota będą najlepsze do mieszkania?

Kot jest jednym z najbardziej popularnych zwierząt, chętnie widzianym w domu jako czworonożny członek rodziny. Dużą zaletą tego pupila jest to, że nie jest on wymagający pod względem przestrzeni domowej, nawet w małym mieszkanku można trzymać kota. Nie potrzebuje on też wielu akcesoriów, wystarczy miska na jedzenie, wodę, posłanie, zabawki. Ważnym artykułem, którego nie może zabraknąć w domu, są też drapaki dla kota.

Dlaczego drapak dla kotów jest niezbędny w domu, gdzie mieszka kot?

drapaki dla kotów

 Decydując się na kota w domu, trzeba pamiętać o tym, że jest to zwierzę, które lubi się wspinać, potrzebuje też codziennej aktywności fizycznej. Zapewnienie mu odpowiedniego dostępu do tego, da szansę na ochronę mebli i innych elementów wyposażenia mieszkania. Drapaki dla kotów z E-SAS.pl spełniają wiele funkcji, służą przede wszystkim do:

  • pielęgnacji pazurów kota,
  • aktywowania wszystkich mięśni zwierzęcia,
  • urozmaicenia czasu (zwłaszcza jeśli ma dużo elementów),
  • dbania o dobre samopoczucie kota.

Jaki drapak do małego mieszkania?

 Małe mieszkanie może być dobrze dostosowane do wymagań, jakie stawia kot. Wystarczy postawić na te drapaki dla kota, które są wysokie, a nie szerokie, żeby móc cieszyć się wolną przestrzenią, a przy okazji nie zaniedbywać potrzeb pupila. Wysoka konstrukcja ucieszy zwierzaka lubiącego się wspinać. Na takim przedmiocie z pewnością nie zabraknie także ulubionego posłania, z którego kot z pewnością będzie często korzystał i tam odpoczywał po zabawie na drapaku. Warto pamiętać o tym, żeby był to produkt o właściwej stabilności i trwałości.