Parawan nawannowy – idealny trik na wannę i prysznic w jednym

Wanna czy prysznic? To odwieczny dylemat wielu osób urządzających łazienkę. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, dlatego często bardzo trudno podjąć decyzję, której nie będziemy potem żałować. Na szczęście, istnieje rozwiązanie idealne – parawany nawannowe.

Funkcje i rodzaje

Parawany nawannowe to typ osłonki, która przekształca wannę w kabinę prysznicową. Stwarza barierę przed zachlapaniem całej łazienki i zwiększa jej funkcjonalność. 

Na rynku jest dość duży wybór kabin nawannowych. Różnią się miedzy sobą:

  • liczbą elementów (skrzydeł);
  • sposobem składania (przesuwane, harmonijkowe, wahadłowe);
  • materiałem, z którego są wykonane (szkło hartowane, tworzywo sztuczne);
  • ceną (od 200 do kilku tysięcy zł). 

Parawany nawannowe należy dostosować do kształtu i szerokości wanny. Oprócz rozwiązań dostępnych w sklepach istnieje możliwość wykonania kabiny na zamówienie i dostosowanie jej do nietypowej wanny.

Dlaczego warto? 

Parawany nawannowe zyskują coraz większą popularność. Idealnie sprawdzają się w małych łazienkach, gdzie niemożliwe jest zamontowanie prysznica i wanny osobno. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększamy komfort użytkowania i zyskujemy dodatkowe miejsce, np. na przechowywanie.

To również doskonały sposób na pogodzenie domowników. Często nie chcemy wybierać między długą, relaksującą kąpielą z książką i kieliszkiem wina w ręku, a szybkim porannym prysznicem. Na szczęście, nie trzeba już rezygnować z żadnej z tych opcji.