Parawan wannowy- jaki wybrać, zalety, sposób montażu

Parawany wannowe stanowią kompromis dla wszystkich domowników, gdyż łączą one klasyczną wannę z nowocześniejszą kabiną prysznicową. Jest to świetna propozycja, zwłaszcza jeśli mieszkańcy chcą brać prysznic, aczkolwiek nie chcą rezygnować również z długich kąpieli w wannie. To rozwiązanie polecane także tam, gdzie z uwagi na brak wystarczającej ilości miejsca, nie można pozwolić sobie zarówno na wannę, jak i prysznic.

Jaki parawan wannowy wybrać?

Do wyboru mamy parę modeli parawanów wannowych.

  • parawan nawannowy wahadłowy – sprawdzający się także do wanien prostokątnych, składający się z jednego elementu obracającego się wokół własnej osi.
  • parawan harmonijkowy – z dwóch lub większej ilości elementów, nadający się do każdej wanny i zapewniający bezproblemowy montaż.
  • parawan nawannowy przesuwny – jedno albo kilkuczęściowy, także pasuje do wszystkich wanien, niezależnie od kształtu.

Parawany wannowe- zalety

To rozwiązanie funkcjonalne, pozwalające na wzięcie krótkiego prysznicu, jak i długiej kąpieli. Ponadto, dzięki niemu można połączyć ze sobą prysznic i wannę na niewielkiej przestrzeni. To propozycja uniwersalna, również do małych łazienek. 

Parawan wannowy z REA HURT ochrania łazienkę przed zalaniem podłogi i ścian, dzięki czemu oszczędza się również czas na sprzątaniu. Często decydują się na niego osoby z małymi dziećmi, które wolą korzystać z prysznica, aczkolwiek dzieci preferują jednak długie kąpiele i zabawę w wannie.

Jak montuje się parawan wannowy?

Co ważne, aby zamontować kabinę na wannową, wcale nie trzeba korzystać z usług profesjonalistów. Można to zrobić samodzielnie, o ile oczywiście producent na to pozwala i nie stracimy w ten sposób gwarancji. Niekiedy montaż przez fachowców jest jedynym rozwiązaniem. Decydując się na montaż parawanu, najpierw powinniśmy zapoznać się z dołączoną przez producenta instrukcją. Musimy postępować zgodnie z nią, krok po kroku.

Pamiętajmy, aby miejsca styków profili kabiny ze ścianami łazienki dobrze uszczelnić silikonem sanitarnym. W przypadku kiedy połączenia będą nieszczelne, na początku je suszymy, po czym pokrywamy drugą warstwą silikonu od strony wanny. Po zamontowaniu kabiny nie można z niej korzystać, aż do wyschnięcia silikonu, czyli najlepiej przez dobę.