Kafelki hiszpańskie fenomenem w naszych domach

Wybór płytek do mieszkania to nie lada wyczyn, w końcu jest to zakup na lata. Płytki mogą optycznie powiększyć lub też całkiem zdominować pomieszczenie. Ważne aby były spójne z resztą aranżacji.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się kafelki hiszpańskie. Ciekawe mozaiki, często w oryginalnych barwach; są chętnie wybierane do nowoczesnych ale też bardzo stylowych wnętrz. Nie bez znaczenia jest też ich wytrzymałość i odporność na zużycie. Pomimo wyższej ceny są chętnie wybierane przez wymagających inwestorów.

Płytki hiszpańskie

Dla większości z nas kafelki hiszpańskie oznaczają mocno kolorowe płytki pokryte ciekawymi wzorami. Prawda jest jednak troszkę inna, bo o ile płytki te rzeczywiście charakteryzują się pięknymi, barwnymi
mozaikami, wprost idealnymi do kuchni czy salonu to pierwsze skrzypce gra tu wzór.

Większość hiszpańskich kafelek ma stonowane barwy, a kolorami dominującymi są granat, ciemna zieleń, ecru, czerń a także odcienie czerwieni.

Aranżacja

Płytki hiszpańskie to przede wszystkim zgaszone czerwienie, granaty, zielenie ale też beże- wszystkie te kolory służą jednak wyeksponowaniu wzoru. Dzięki temu, sprawdzą się świetnie w połączeniu z drewnem, dając ciepły, domowy efekt.

Innym pomysłem na aranżację z płytkami hiszpańskimi jest nowoczesne wnętrze, w którym kafelki z kolorową mozaiką mają być elementem skupiającym uwagę i przełamującym schemat.

Takie malowane kafelki świetnie wyglądają też w stylizacjach retro, gdzie zestawione z kominkiem czy delikatnymi zdobieniami będą wyglądać bardzo stylowo.

Nie bez znaczenia przy wyborze płytek jest też ich ścieralność, z tego powodu płytki hiszpańskie obecne na Banyo.pl wypalane z najlepszej jakości gliny mają opinię bardzo trwałych i wartych swojej ceny. Szkliwione z wykorzystaniem najnowszych technologii posłużą w niezmienionym stanie przez długie lata.