Oblicza betonu

Ułożenie płytek na ścianie to coraz popularniejszy wybór w wystroju i aranżacji wnętrz. Wynika to nie tylko z oczywistych wysokich walorów artystycznych betonu, ale też łatwości usuwania zeń zabrudzeń i czyszczenia. Jak więc widać płytki na ścianę to same korzyści. Warto więc zapoznać się z artykułem by poszerzyć swoją wiedzę w powyżej wspomnianym temacie.

Płytki na ścianę – styl granddust

Płytki tego typu to nieoczywisty i dość artystyczny sposób pokrycia ścian domu. Zamiast farby czy tapety, ozdabiamy bowiem ściany prawdziwym dziełem sztuki jakim jest kompozycja najwyższej jakości płytek ściennych z betonu artystycznego różnych odcieni i rozmiarów. Płytki w stylu granddust to zatopione w cemencie fragmenty szlifowanych kamieni. Dzięki wykonaniu i odpowiednim przygotowaniu ich wypukła, obła forma wyjątkowo dobrze prezentuje się na ścianach czyniąc wrażenie pobytu w pałacu bądź jaskini. Pokrycie ścian domu takimi płytkami zapewnia więc niezapomniane wrażenia artystyczne na co dzień.

Artystyczny beton kolorowy

Pokrycie ścian artystycznym betonem również jest ciekawą aranżacją wnętrz. Klasyczne płyty betonowe nie są tak urozmaicone jak poprzednio omawiane płytki jednakże to właśnie w ich prostocie leży siła. Beton artystyczny, kolorowy poleca się zwolennikom tradycyjnego umiaru i stoicyzmu architektonicznego ceniących symetrię i równowagę. Pokrycie ścian równomiernymi rzędami płyt o różnych odcieniach zwane mozaiką betonową to ciekawy sposób na klasyczne przejście od barw zimnych do ciepłych, podkreślające wnętrze domu i upiększające go prostotą. Uzupełnienie nowoczesnymi meblami metalowymi czyni wnętrze przestronnym i nieco futurystycznym co wprowadza charakterystyczny, niepowtarzalny klimat. Warto więc eksperymentować pod względem aranżacji ścian by dotrzeć do idealnego kompromisu i stworzyć unikatowy styl w swoim domu.