Jakie są zalety płytek wielkoformatowych?

Oryginalne wykończone wnętrze zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających osobach. Ogrom możliwości sprawia, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie, to jedynie kwestia czasu. Dużym zainteresowaniem cieszą się płytki wielkoformatowe, które fantastycznie pasują do wielkomiejskich aranżacji. Trzeba podkreślić, że są one wybierane nie tylko do łazienki.

Płytki wielkoformatowe w niebanalnym stylu

Sporych rozmiarów płytki umieszczone na ścianie lub podłodze będą prezentować się wyjątkowo efektownie. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy preferują niebanalne wzornictwo. Warto wspomnieć, że ilość dostępnych wzorów jest ogromna, co ułatwia dobór odpowiedniego wariantu. Na specjalną uwagę zasługują płytki stylizowane na kamień m.in. marmur.

Za pomocą płytek wielkoformatowych można nadać wnętrzu industrialnego charakteru – zobacz: https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-wielkoformatowe-989.html. Oczywiście nie muszą one znajdować się na wszystkich ścianach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je na wybranej powierzchni, która będzie znajdować się w samym centrum uwagi. Nie ma znaczenia, czy urządzamy łazienkę, kuchnię, salon, czy też sypialnię.

Optyczne powiększenie pomieszczenia

Nie każdy wie, że małe płytki nie zawsze prezentują się korzystnie. Kafelki o dużych formatach optycznie powiększają wnętrze oraz nadają mu przestronności. Warto postawić na wzór w jasnym kolorze o połyskującej powierzchni. Efekt odbijania światła także działa na korzyść.

Należy wspomnieć, że im większe płytki, tym niższa widoczność fug. Pozytywnie wpływa to na wystrój pomieszczenia. Oczywiście niezwykle ważne jest, aby właściwie dopasować szerokość fug. Priorytetem jest to, aby montaż został przeprowadzony rzetelnie i fachowo. Warto pamiętać, że większe wymiary są równoznaczne z wyższą wagą. Niewłaściwie przygotowane podłoże może doprowadzić do odpadania kafelków, co stwarza zagrożenie dla otoczenia.