Jak wybrać łóżko z drewna, by pasowało do stylu skandynawskiego?

Łóżka drewniane idealnie nadają do naszych mieszkań i domów urządzonych w stylu skandynawskim. Są lekkie, minimalistyczne oraz bardzo efektowne. Jak wybrać łóżko z drewna, by pasowało do wielu aranżacji, a przy tym było wygodne i komfortowe? Zapraszam poniżej. 

Jak wybrać łóżko z drewna w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski na dobre zawładnął naszymi przestrzeniami. Jest lekki, minimalistyczny, a meble w takim klimacie można kupić w wielu miejscach i to za rozsądną cenę. Dodatkowo, łóżka drewniane są charakterystyczne i można z nimi stworzyć piękne sypialne o wyjątkowym wyrazie. 

Łóżko drewniane

Takie łóżko drewniane małżeńskie może być wykonane z surowego drewna, które zostanie pomalowane na dowolnie wybrany przez nas kolor. Warto jednak podkreślić, iż obecnie modne jest wszystko to, co jest naturalne, ekologiczne i proste, w związku z czym wiele osób zostawia właśnie takie surowe drewno w swoim łóżku. Bardzo ważny jest także kolor, kształt i forma. Im prościej tym lepiej. Warto zainwestować w nagłówek, który również jeśli zostanie wykonany z drewna może stanowić także poręczną półkę na wszystko to, co chcemy mieć pod ręką w momencie, gdy kładziemy się spać. 

Cena 

Łóżko z drewna wykonane na indywidualne zamówienie w zaprzyjaźnionym zakładzie stolarskim może okazać się bardzo trafionym pomysłem. Taki stolarz wykona bowiem łóżko według naszego pomysły z ekologicznych materiałów, którego koszt wyniesie co najmniej o połowę mniej, niż miałoby ono kosztować, w momencie gdybyśmy zamawiali takie łóżko w sklepie meblowym u sprawdzonego i znanego producenta.