Jakie ławki ogrodowe wybrać?

Ogród jest miejscem wręcz stworzonym do odpoczynku i sam odpoczynek możemy definiować na kilka sposobów. Jedni wybiorą siedzenia na ławce ogrodowej, natomiast drudzy zostaliby pochłonięci przez swoją pasje ogrodnictwa. Ławki ogrodowe są takim elementem, który zawsze pojawia się w prawie każdym ogrodzie. Jednakże ich wybór wcale nie należy do prostych, gdyż na rynku znaleźć można wiele rodzajów ławek. Niektóre występują bez oparcia, a nie niektóre z.

Jak wybrać solidną ławkę ogrodową?

Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek ławkę, pierw zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego została wykonana, ponieważ ten aspekt gra pierwsze skrzypce. W przypadku podstawowych ławkach żeliwnych drewnianymi deskami szczególną uwagę należy zwrócić na zabezpieczenie przed ewentualną korozją. Przy tworzywie sztucznym ważne są informacje podane przez producenta. Na ich podstawie można stwierdzić czy wykorzystany materiał jest odporny na promieniowanie UV i zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Następną kwestią jest wygoda płynąca z użytkowania. Idealna ławka powinna nam zaoferować możliwość skorzystania z podłokietników oraz z oparcia. Dodatkowo ławka nie powinna za bardzo odchodzić od aranżacji ogrodu.

sofy i ławki ogrodowe

Jaki materiał na ławkę ogrodową?

Stale utrzymującym się na pierwszym miejscu materiale wykorzystywanym do produkcji ławek jest drewno oraz żeliwo. Takie ławki wspaniale wkomponują się w otaczającą je zieleń. Dzięki dostępności wielu egzemplarzy każdy znajdzie ławkę, która spełni oczekiwania. Do wyboru mamy ławki drewniane utrzymane w formie klasycznej, jak i modernistycznej. Co ciekawe coraz częściej w ogrodach znaleźć możemy ławki z tworzywa sztucznego. Ten materiał charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne i co ważniejsze nie wymaga regularnych prac konserwacyjnych. Właśnie ta cecha przekonuje wiele osób do zakupienia tego typu ławki ogrodowej, wówczas zaoszczędzamy czas, który możemy wykorzystać na pielęgnacje reszty ogrodu. Szczególnie ładnie prezentują się sofy i ławki ogrodowe wykończone wzorem imitującym technorattan.