Wybór czajnika: jaki produkt kupić do swojej kuchni?

Czajniki na gaz, które stosujemy na kuchenkach zwykle swoim wyglądem przypominają kształt imbryka. Posiadają zwykle uchwyt w górnej części, który umożliwia sprawne zdjęcie z palnika bez ryzyka poparzenia. Istnieje kilka kwestii, o których należy pamiętać wybierając jeden z dostępnych modeli. Jaki czajnik na indukcję oraz na gaz wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Oba rodzaje czajników są praktyczne i często uniwersalne

czajniki na gaz

Czajniki na indukcję w charakterystycznym kształcie są zwykle produkowane w taki sposób, aby były uniwersalne. Można więc kupić model, który sprawdzi się zarówno na kuchence elektrycznej, gazowej, jak i indukcyjnej. Zwykle tego rodzaju akcesoria kuchenne są wykonane ze stali nierdzewnnej i aluminium. Powierzchnia uchwytu zwykle jest wykonana z materiału odpornego na temperaturę, ale nie zawsze jest to zapewnione przez producenta.

Wybierz czajniki na gaz mając na uwadze pojemność i średnicę

Dwie kluczowe kwestie, kiedy wybieramy czajniki na gaz z https://www.e-sas.pl/czajniki to pojemność i średnica. Pierwsza wartość zwykle wyrażana jest w litrach i wynosi przynajmniej 0,5l. Najpopularniejsze są modele trzy- i dwu-litrowe. Średnica zwykle waha się w granicach 18 – 22 cm.

Kupując czajniki na indukcję spójrz na kolor i wzór

Czajnik na indukcję może być tak prosty jak czarne lub błyszczące białe naczynie ze stali. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej i zainteresujemy się produktami, zauważymy, że znaleźć można różnego rodzaju wzory. Istnieją opcje, które wykonane są w  taki sposób, aby efektownie się prezentować np. Z falowaną konstrukcją lub odmiennym kolorem matowym. Można pomyśleć też o czajnikach emaliowanych, ale dziś nie cieszą się one tak dużą popularnością ze względu na mniejszą praktyczność.