Dzieci, te malutkie czy też nastolatkowie, to specyficzna grupa użytkowników mebli. W przeciwieństwie do ich opiekunów, rodziców bądź dziadków, rodziców zastępczych, zazwyczaj dzieci we własnym pokoju mieszczą swój cały świat.

Dlatego w pokoju dziecka tak ważną rolę pełnią meble. Pojemne, ułatwiające segregację rzeczy, a jednocześnie z wyrazem. Młodzi ludzie od najmłodszych lat wyrabiają w sobie nawyki, przekonania i gusta. Są osoby, które mają diametralnie odmienne poglądy od tych wyniesionych z domu rodzinnego, jednak nie jest to częste zjawisko w domach, gdzie rodzina jest silnie związana.
Dbałość o porządek, choćby pozorny, z lekkim niedbalstwem za drzwiami szaf i szafek, może dać dziecku lepszy start w przyszłość.

Kolekcje mebli dziecięcych

Zabawowa kolekcja mebli Evolve do pokoju dziecka
Zabawowa kolekcja mebli Evolve do pokoju dziecka

Kolekcja mebli Young Users w pokoju dziecka
Kolekcja mebli Young Users w pokoju dziecka

Większość mebli dziecięcych i młodzieżowych to meblościanki lub niewysokie zestawy, które można w pewnych granicach aranżować. Pojawiły się już jednak kolekcje rosnące wraz z dzieckiem, których ustawienie można dość swobodnie modyfikować. Dobrym przykładem jest kolekcja Evolve, czy też Young Users.

Tego typu propozycje łączą w sobie kilka efektów. Dzięki różnego rodzaju elementom tj. komody o różnym rozmiarze, nadstawki na szafy, zawieszane półki, pozwalają optymalnie zagospodarować pokój dziecka. Przy swojej funkcjonalności doskonale pobudzają kreatywność dziecka za pośrednictwem dodatkowych elementów: gumek, tablic magnetycznych, korkowych czy do pisania kredą.

Meble na wymiar

Nie każdemu rodzicowi odpowiadać jednak będą bogate barwy takich kolekcji. Szczególnie, gdy wcześniej kolor pojawił się już na ścianach. Ogromne możliwości dają tu meble na wymiar.

Na rynku dostępna jest ogromna liczba jednobarwnych płyt meblowych, nie wspominając o tym, co można zrobić z puszką farby. Zabudowa pokoju dziecięcego może w tym przypadku być pełna, od podłogi do sufitu, a poprzez wykonanie indywidualnego projektu, nie górująca nad dzieckiem.

Indywidualny projekt to niezliczone możliwości. Od prostych regałów, przez geometryczne formy poszczególnych składowych, po szafy wnękowe. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście połączenie tych elementów. Szafy z przesuwnymi drzwiami mają ogromną zaletę w pokojach młodych ludzi, gdzie często na podłodze znajdują się zabawki, przechowywane są rzeczy nie mieszczące się w szafkach. Gdy nie ma konieczności otwierania tradycyjnych drzwi, nie trzeba przestawiać tych wszystkich rzeczy. Otwarte regały pokażą najciekawsze zdobycze, a zamykane szafki i szuflady urozmaicą aranżację pokoju.

Dodatkowe wyposażenie mebli dla dzieci

Mimo, iż meble na wymiar często nie różnią się cenowo od propozycji seryjnych, nadal najczęściej spotyka się je w poddaszowych pokojach dziecięcych, gdzie świetnie spełniają swoją funkcję. Dodatkowe wyposażenie, takie jak wysuwane kosze, półki, szuflady, tablice magnetyczne, wieszaki, są dostępne indywidualnie. Na rynku dostępna jest również farba do tablic kredowych jak i magnetycznych. Ta ostatnia jest farbą podkładową, którą można później pomalować farbą o wybranej barwie.
Wszystkie te możliwości sprawiają, że funkcjonalność mebli na zamówienie jest podobna do najlepszych seryjnych systemów, a często nawet wyższa, gdyż dostosowana jest do konkretnych potrzeb użytkownika - młodego człowieka.

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone.