Nie ważne w jakim pomieszczeniu w tej chwili się znajdujesz, zapewne widzisz przestrzeń, którą chcesz uporządkować, a najlepiej zabudować. Sypialnia, salon czy pokój dziecięcy to pomieszczenia, w których standardowo już umieszcza się szafy wnękowe, ale systemy szaf wnękowych nadają się również do zagospodarowania spiżarni, łazienki, kuchni czy nawet piwnicy.

W każdym pomieszczeniu zastosować można inne rozwiązania techniczne, najodpowiedniejsze do przeznaczenia i otoczenia zabudowy. W sypialni bądź salonie wykorzystuje się dobrze prezentujące się materiały wykończeniowe, a i wnętrze szafy zazwyczaj nie jest banalnie białe. Wybrane wypełnienia drzwi powinny wpisywać się w charakter pomieszczenia podkreślając jego największe atuty. Rozróżnić tu można dwie drogi: podkreślanie samej szafy przez wybór ciekawego wypełnienia lub jej ukrycie dzięki zastosowaniu tych samych materiałów wykończeniowych , które znalazły się na ścianach. Drugie rozwiązanie umożliwi wyeksponowanie innego elementy, przykładem może być piękny obraz lub rodzinna galeria fotograficzna.

Gdy zamiarem projektanta jest wyeksponowanie szafy do zabudowy, wybór staje się ogromny. Płyty meblowe produkowane są w tej chwili w niesamowitej gamie kolorystycznej. Od jednobarwnych płyt o soczystych lub pastelowych kolorach, po drewnopodobne okleiny. Dostępne są płyty pokryte fornirem przydającym klasycznemu wnętrzu elegancji oraz płyty wykańczane materiałami takimi jak tapeta, fototapeta czy tkanina dekoracyjna. Dla miłośników natury przygotowana została spora oferta naturalnych mat dekoracyjnych. Przy nowoczesnych aranżacjach można wykorzystać lustra i barwne tafle szkła, które dodadzą stylizacji blasku.

Możliwości jest tak wiele jak i osób pragnących wyposażyć swoje mieszkanie. Co istotne, w pomieszczeniach gospodarczych i garderobach można stosować systemy do zabudowy nie wymagające instalowania drzwi. Systemy te produkowane są w dwóch wersjach, tańszych i ekskluzywnych, na których zastosowaniu zyska pralnia jak i elegancka garderoba.

Rozważając aranżację mieszkania warto zastanowić się, czy zamiast wolnostojącej szafy lepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w szafę do zabudowy, chroniącą rzeczy przed wzrokiem gości i kurzem.

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone.