Cargo to rozwiązanie systemowe łączące szereg metalowych koszy w postaci wysuwanej na prowadnicach szuflady bądź całego wnętrza szafki. Same kosze mogą być wykonane w sposób ażurowy lub z dnem pełnym. To co jest najbardziej rzucającą się cechą, większość układów cargo, podobnie jak szuflady, ma montowane fronty szafek od czoła. Wyjątkiem są systemy obrotowe.

Możliwości koszy cargo

Montaż tego typu akcesoriów ułatwia korzystanie z trudnodostępnych zakamarków domu. Szafki narożne, głębokie półki, bardzo wąskie półki, szafka pod zlewozmywakiem, i szereg innych możliwości. Wyciągi tego typu najczęściej montowane są w szafkach kuchennych, gdzie pomagają zapanować nad zapasami i zastawą. Odnajdują się jednak równie dobrze w garderobach i łazienkach.

Osoby, które kochają ład i porządek zauroczy możliwość wykorzystania specjalnie zaprojektowanych szuflad pod system segregacji odpadków, czyli układ pojemników umieszczonych na ażurowej wysuwanej półce. Jeśli ktoś jeszcze nie korzystał z tego rozwiązania może się pokusić o odwiedzenie wybranej ekspozycji meblowej. Obieranie warzyw nad wysuwaną szufladą, zamiast wyciągania kosza, prosty dostęp do umieszczonych pod syfonem pojemników, dodatkowe miejsce na jeszcze czasem zbierane reklamówki.

Korzystanie z głębokich lub narożnych mebli staje się dużo prostsze bez potrzeby wyciągania przedmiotów umieszczonych w pierwszym rzędzie. Umożliwia w prosty sposób zachowanie porządku.

Bezpieczne użytkowanie

Kosze cargo są bezpieczne w użytkowaniu dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Ramy układu przystosowane są do przenoszenia dużych obciążeń przy czym poruszają się cicho i bez konieczności użycia dużej siły. Większość modeli wyposażona jest w systemy samodomykowe, dzięki czemu bardzo trudno jest nimi trzasnąć, potrafią również same ustawić się w pozycji zamkniętej.

Dla osób obawiających się o swoje delikatne skarby, przygotowane zostały wewnętrzne dodatki, spełniające funkcję segregowania i amortyzowania.

Rodzaje cargo

Najwęższe kosze cargo przystosowane są do szafek o szerokości 15 cm. Sam kosz montowany jest na bocznej, pojedynczej prowadnicy, a jego szerokość wynosi 10 cm. Najszersze układy dostosowane są do szafek o szerokości 90 cm, a ich własny wymiar to przeważnie 87 cm.

Wysokość układów cechuje większa rozpiętość. Od 10 cm do wysokości wysokiej szafy wnękowej, co można uzyskać dzięki możliwości łączenia elementów.

    Carga - rodzaje
  • pojedyncze szuflady,
  • standardowe, wielopoziomowe układy koszy,
  • układy wysokie
    Carga - sposoby montażu
  • prowadnice dolne,
  • prowadnice dolne i górne,
  • prowadnice boczne (jednostronne).

Dowiedz się więcej na temat rodzajów i możliwości koszy cargo w kolejnym artykule.

Uwagi odnośnie użytkowania koszy cargo

Aby przez wiele lat cieszyć się jakością jaką oferują te produkty, trzeba uważać na maksymalne obciążenie, jakie zostało wyznaczone dla danego układu. Nie warto inwestować w kosze, jeśli po niedługim czasie ramy i prowadnice ulegną wypaczeniu i ich funkcjonowanie zostanie ograniczone.

Do wad / minusów systemów cargo należą zmniejszona kubatura szafek i utrudnienia w ich czyszczeniu, co jednak nie przyćmiewa zalet koszy.

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone.