Jest to jedno z ciekawszych rozwiązań technicznych wykorzystywanych do zabudowy wnęk. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie użytkownik chciałby uzyskać dostęp do całej szerokości szafy, a jej światło jest na tyle duże, że zastosowanie skrzydeł składanych nie jest wystarczające.

Przykłady możliwego zastosowania tego systemu można mnożyć. Sprawdzi się przy oddzielaniu dwóch pomieszczeń, przy zabudowie poddaszy i zamknięciu narożnych półek.

W niewielkich mieszkaniach, system drzwi przesuwno-składany może zostać użyty do wydzielenia fragmentu pomieszczenia, np. biura, które nie będzie widoczne dla postronnych odwiedzających, a po otwarciu podwojów będzie można zasiąść do pracy.

Przydatność tego systemu do zabudowy poddaszy zawdzięczamy możliwości montażu systemu jezdnego na dowolnej wysokości. Dzięki temu prowadnice można zamontować pod półką.


Tego typu systemy zazwyczaj można łączyć z tradycyjnymi drzwiami przesuwnymi lub składanymi, proponowanymi przez producentów.

System drzwi przesuwno-składany proponuje firma SENATOR

Przy niskich zabudowach, np. dolnych części szafek czy wnęk pod skośnym dachem usytuowanych przy ścianie kolankowej, podobny efekt można uzyskać domowym sposobem. Jednak jeśli chce się w ten sposób zabudować ścianę, czy wysoką wnękę, warto zastosować oryginalne i przetestowane rozwiązania proponowane przez firmy je produkujące.

Tagi: , , , ,

Komentowanie wyłączone.