Szkoła, studia, biuro, kuchnia - notatki. Fiszki ze słówkami, wzory matematyczne, cele i istotne punkty projektów, przepisy kulinarne. Notatki są elementem codzienności wielu osób i próbujemy sobie z nimi radzić na różne sposoby.

Do wieszania obrazków najmniejszych dzieci często używa się klamerek do bielizny, w miejscach pracy popularne są tablice korkowe. Jednak dziś podbijają rynek tablice magnetyczne. Elegancko wykończone, jednokolorowe lub z ciekawą grafiką, tradycyjne, dopasowane do drzwi z niektórych kolekcji mebli bądź samodzielnie namalowane.

Przyczepny pokój dziecka

Zachwycające są możliwości, jakie daje ostatnie rozwiązanie. Już dziś czekam do dnia, gdy dzieci dorosną do wieku przedszkolnego i przestaną wkładać do buzi co popadnie. Mają już wyznaczone miejsce na ogromne magnetyczne tablice. Są to ściany nad ich łóżkami. Znając ich dziecięcą kreatywność, jestem pewna, że spodoba im się ten plan.

Pomalowanie części pokoju podkładową farbą magnetyczną daje niesamowite możliwości. To może być nie tylko miejsce na prace malarskie. Wyjście z zabawą z przestrzeni podłogi na ściany może pogłębić umiejętność postrzegania przestrzennego, co jest przydatne w wielu zawodach. Ciekawsza i łatwiejsza może stać się nauka czytania czy matematyki. Pomoże w tym ogromna liczba figur i literek z filii z powłoką magnetyczną. Jeszcze większy jest wybór figurek, zwierząt i przedmiotów, które mogą dziecku opowiadać całe historie. Gry w kółko i krzyżyk. Oryginalny kalendarz.

Biuro bez ram

Pisząc dla was o najróżniejszych sprawach związanych z meblami, zebrała mi się spora ilość różnych notatek związanych z tematem. Niektóre znalazły miejsce w segregatorach, inne, na tablicy korkowej.

Niestety nie jest to zbyt piękna tablica, co szpeci nieco salon. Rozważamy więc jej wymianę. Ciepły, kolorowy korek w drewnianej, artystycznej ramie lub czysta i gładka powierzchnia ściany z ciekawymi magnesami. W niewielkiej przestrzeni mojej pracowni pod skośnym dachem, lepiej pewnie sprawdzi się podkład magnetyczny, pozbawiony zbędnych elementów wyznaczających granice. Korek jest pięknym materiałem, jednak jego piękno powinno być należycie wyeksponowane. Wśród sprzętu komputerowego może pogłębiać wrażenie nieporządku, zamiast pomagać w utrzymaniu ładu.

Przepisowa kuchnia

W kuchni odkrywającej nowe smaki czy doskonałość regionalnych dań, przyda się miejsce na przepisy kulinarne. Rolę tą doskonale pełni lodówka, gdy nie jest zabudowana. Innym rozwiązaniem są podstawki na książki lub żabki chwytające pojedyncze kartki. Tablica magnetyczna lub w ciasnej kuchni - drzwiczki magnetyczne. Samodzielnie pomalowane i wykończone, zawsze w odpowiednim miejscu.


Stworzenie galerii fotograficznej, którą możemy zmieniać w zależności od nastroju staje się banalnie proste. Przekazywanie domownikom informacji, które powinny być podkreślone przez słowo pisane nie stwarza już problemów. Zorganizowanie swojego miejsca pracy i stworzenie zarysu projektu może być przyjemną zabawą, rozweselającą godziny pracy.
Czy Tobie przyda się takie rozwiązanie? Mi na pewno.

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone.