Metalowe systemy zabudowy stają się coraz popularniejsze. Głównie ze względu na swą przejrzystość i łatwość komponowania najróżniejszych zestawień. W założenia te wkomponowuje się system ALGOT prezentowany przez sieć Ikea.

System ten opiera się o pionowe szyny montowane do ścian. Do nich montowane są kolejne elementy systemu. Są to między innymi półki, wysuwane kosze druciane o różnych rozmiarach oczek i pojemnościach, pojemniki na buty, wieszaki na spodnie, suszarki i oczywiście drążki ubraniowe na wieszaki.

Ramy – możliwość stworzenia elementów wolnostojących

W prezentowanym systemie znajdują się również ramy, które zajmują miejsce pionowych szyn. W ich wnętrzu montuje się kosze, a na górnej powierzchni półki. Jedna z dwóch dostępnych ram nie posiada miejsca montażu koszy, a wyposażona została w drążek ubraniowy. Stojaki te można umieścić na obrotowych kółkach bądź połączyć ze sobą w słupku. W tym drugim wypadku jednak konieczne jest przymocowanie konstrukcji do ściany.

Zaradność systemu ALGOT

Meble metalowe w formie systemu ALGOT nadają się do zagospodarowania najróżniejszych przestrzeni. Świetnie sprawdzają się w formie zabudowy niewielkich wnęk, gdzie istotny staje się każdy centymetr. Zmontowany projekt zabudowy wymaga niewielkiej przestrzeni przeznaczonej na elementy montażowe, a w wypadkach niezbyt optymalnego przygotowania projektu, da się on w łatwy sposób modyfikować, dostosowując się do niewielkich wymiarów.

Dzięki swej przejrzystości system ALGOT świetnie wpasowuje się w realia dużych garderób, gdzie eksponują zawartość w większym stopniu niż tradycyjne szafy z płyty meblowej. Wspaniale wizualizują to przygotowane wizualizacje.

Tworzą zgrany duet z nowoczesną stylistyką, dlatego niektórzy decydują się na ich montaż także w otwartych pomieszczeniach, choć jest to dość rzadkie zjawisko.

Systemy ścienne nadają się również do montażu na płytach gipsowo-kartonowych. Dzięki większej liczbie punktów mocowania ciężar samej konstrukcji wraz z przechowywanymi przedmiotami ulega rozłożeniu. Dzięki temu trudniej jest o wyrwanie zaczepu z ściany.

Materiały

Metalowy system do zabudowy wnęk to elementy ze stali i stali galwanizowanej pokrytej poliestrową powłoką proszkową, nakładek z tworzywa polipropylenowego oraz płyty wiórowej pokrytej folią. Całość dostępna jest w kolorze białym.

Tagi: , , , ,

Komentowanie wyłączone.