Dziś popularnym rozwiązaniem do niewielkiej lub nawet całkiem sporej garderoby stają się lekkie metalowe systemy do zabudowy.

Systemy tego typu przeznaczone są dla osób chcących wyeksponować swoje ubrania. Idealne dla kobiet i mężczyzn bawiących się modą. Prezentują ubrania, dodatki, biżuterię i obuwie.

System zabudowy szaf wnękowych i garderób
System zabudowy szaf wnękowych i garderób
fot. elfa

Dodatkowo są proste w montażu i dają się w łatwy sposób modyfikować, dzięki czemu w razie konieczności lub potrzeby, łatwo można zmienić ustawienie półek, wieszaków i regałów.

Świetnie spisują się jako zabudowa garderoby jak i szafy wnękowej. Nieco mniej w przypadku dużych wolnostojących szaf, gdzie wewnętrzne pionowe przepierzenia pełnią również rolę stabilizującą konstrukcję.

Metalowe systemy zabudowy wnęk sprawdzają się również na poddaszach, gdzie trudno jest osiągnąć odpowiedni efekt przy użyciu płyt meblowych. Jak twierdzą producenci, nie jest konieczne przykręcenie systemu wprost do stelażu ściany gipsowo-kartonowej. Mimo to zalecają takie rozwiązanie, jeśli tylko jest możliwe, gdyż cały system będzie stabilniejszy.

Coraz większa liczba producentów oferuje meble metalowe w nowoczesnej formie lekkich systemów rurowych lub szynowych.

Skandynawski system Elfa - lekki i ażurowy system stalowy oparty o pionowe i poziome szyny, do których montowane są półki, kosze, wieszaki i drążki. Możliwe jest dobranie drewnianych elementów.
http://pl.elfa.com/

IKEA proponuje system STOLMEN - jest to aluminium i stal lakierowana proszkowo z elementami z płyt wiórowych.

System zabudowy szaf wnękowych i garderób
Meble metalowe - system zabudowy STOLMEN
fot. IKEA

Tagi: , , , , ,

Komentowanie wyłączone.