Pokój młodzieżowy i pokój dla dziecka rządzą się własnymi prawami. Ponieważ cały świat dorastającego człowieka mieści się w jego pokoju, większość młodych ludzi stawia dziś na funkcjonalność połączoną z intrygującym i wolnym od ograniczeń wyglądem.

Odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży może być nowoczesna kolekcja mebli Evolve.
Jak twierdzą producenci, została ona zaprojektowana przez Michała Biernackiego w oparciu o przeprowadzone wcześniej badania rynkowe oraz konsultacje pedagogiczne. Co istotne, jestem w stanie uwierzyć, że badania przeprowadzili kompleksowo. Funkcjonalność mebli rzeczywiście dostosowana jest do szaleńczego tempa rozwoju dzieci i młodzieży.

Szafa z szufladą, tablicą magnetyczną i do kredy
Szafa wolnostojąca
Kolekcja mebli Evolve
fot. Meble VOX

W chwili obecnej nasze dzieci nie mają jeszcze trzech lat, mieszkanie mamy usytuowana na poddaszu, więc meble lepiej dopasujemy robiąc je pod konkretne wymiary. Jednak gdybyśmy mieli takie możliwości, zapewne skorzystalibyśmy z możliwości tej, lub jakiejś bardzo podobnej kolekcji.

Opis zestawu zaczniemy od produktu jakim jest szafa wolnostojąca. W wersji podstawowej składa się z części z drążkiem ubraniowym zamkniętej skrzydłem stanowiącym tablicę do pisania kredą oraz części z półkami. Wysokość tej części to około 140 cm, zmieści się w niej więc większość ubrań młodych ludzi. Drzwi nie posiadają uchwytów lecz zostały wyposażone w system otwierania push open. Pod spodem znajduje się dość pojemna szuflada, w której zmieści się niejedna zabawka i niejedne buty. Szuflada przygotowana została także dla dzieci dzięki wyposażeniu jej w prowadnice Quadro.

Kolekcja mebli Evolve Baby

szafa 2-drzwiowa
komoda z przewijakiem
łóżeczko 120x60
łóżeczko 140x70

Opcje dodatkowe to tablica magnetyczna zakładana na jedno skrzydło drzwi oraz nadstawka do szafy.

Nadstawka powinna stanowić podstawę szafy. Wiadomo jak dużo rzeczy zbiera się w dziecięcym pokoju. Nigdy za dużo mebli, aby to wszystko posegregować.

Natomiast tablica magnetyczna jest świetnym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę jak bardzo mamy obwieszone metalowe drzwi i lodówkę, przydałaby się naszym dzieciom taka tablica w ich pokoju.

Kolekcja mebli Evolve

szafa z szufladą
szafa narożna
regał biblioteczny
regał biblioteczny wąski
komoda wysoka
komoda niska
szafka RTV
półka wisząca
kanapa
szuflada pod kanapę
szafka kanapy
regał kanapy
biurko kanapy
biurko 120
biurko 140
biurko przesuwne

Na wyposażeniu szafy znajdują się kolorowe gumy, za którymi można umieszczać fotografie, pocztówki, rysunki i fiszki ze słówkami. Pomysł niepospolity. Alternatywą jest zastosowanie kolorowej włóczki i kolorowych klamerek. Postaram się kiedyś zrobić odpowiednie zdjęcie. Efekt jest ... abstrakcyjny.

Fronty drzwi dostępne są w dwóch gamach kolorystycznych. Fronty mogą być biało-szaro-czarne bądź biało-niebiesko-pomarańczowe. Nadstawka to kolory bieli i czerni lub bieli i żółci. Obudowa jest w dumnej barwie dębu cynamonowego.

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone.