Posiadając nawet niewielką ilość dobytku, nie chcemy aby był on wystawiona na widok publiczny. W większości funkcjonujących domów są to nawet dość spore ilości rzeczy. Pościel, bielizna łazienkowa, walizki, sprzęty sportowe, ubrania sezonowe, ubrania codzienne każdego z domowników oraz ubrania wierzchnie. Sporo, prawda?

Wszystkie te rzeczy musimy gdzieś magazynować. Pościel, ręczniki i obrusy najlepiej w pralni lub w pobliżu łazienki. Ubrania sezonowe możemy chować w trudniej dostępnych zakamarkach naszego domu. Ubrania codzienne powinny znaleźć się w okolicach sypialni oraz pokoju dziecka. Osobno, najlepiej tuż przy wejściu, powinniśmy trzymać ubrania wierzchnie. Trzeba także wygospodarować miejsce na sprzęty sportowe, dokumenty, czy pamiątki rodzinne.

Oprócz dobytku, możemy się pokusić o ukrycie za drzwiami szaf elementów domowych instalacji, tj. tablice bezpieczników czy elementy centralnego ogrzewania. Pamiętać trzeba, że przy urządzeniach związanych z gazem nie możemy sobie pozwolić na całkowite ich zabudowanie. Problem ten może rozwiązać wypełnienie drzwi w postaci żaluzji, zapewniający wymianę powietrza.

O ile w domach znalezienie miejsca na odpowiednią ilość szaf i garderób nie jest takie trudne, to w mieszkaniach czasem jest niemożliwe do osiągnięcia.

Ważne jest zatem, aby dostępną przestrzeń wykorzystać jak najbardziej funkcjonalnie.

Tagi: ,

Komentowanie wyłączone.